Sosyal Uyum Proje Yöneticisi

İstanbul
Tam Zamanlı
Başlangıç Tarihi :
19 Ocak 2023
Bitiş Tarihi :
27 Ocak 2023
Bu ilanın süresi doldu.

Hayata Destek, 2005’te 5 akademisyen/insani yardım çalışanı kadın tarafından kurulmuş, uluslararası bilinirliği yüksek bir insani yardım derneğidir.

Biz çalışmalarımızı Acil Yardım, Mülteci Destek, Mevsimlik Tarımda Çocuk Koruma ve Kapasite Geliştirme programları dâhilinde yürütüyor ve Türkiye’de doğal ya da insan eliyle oluşmuş afetlerden (savaş, zorunlu göç gibi) etkilenmiş insanların hayatlarını iyileştirmekle ilgileniyoruz. Afet durumlarında acil yardım operasyonları yürütüyor; mültecilerin ve yerel toplulukların –özellikle en kırılgan kesimlerinin– temel hak ve ihtiyaçlarına erişmelerine aracılık ediyor; mevsimlik tarımda çocuk işçiliğiyle mücadele ediyor; olası bir afete hazırlıklı bir sivil topluma katkı için çalışıyoruz.

Bütün bu çalışmaları, İstanbul Kadıköy’deki merkez ofisimiz ve ülkenin 9 ilindeki Hayata Destek Evleri ve Hayata Destek Noktalarımız aracılığıyla yapıyoruz.

Bugün uluslararası fonlar aracılığıyla, yaklaşık 350 kişilik bir ekiple yürüttüğümüz faaliyetlerin tümünü insani yardımın küresel ilkelerine (ayrım gözetmeme, bağımsız, insaniyet, tarafsızlık, hesapverebilirlik) uygun olarak yürütmeyi son derece önemsiyoruz.

Çalışmalarımız ve projelerimiz hakkında daha fazla bilgiye erişmek için www.hayatadestek.org adresini ziyaret edebilir ve 2021 faaliyet raporumuza buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz.

Hayata Destek Derneği İstanbul Sahası’nda çalışacak İstanbul’da yaşayan ya da yaşama imkânı olan İş Yerinde Sosyal Uyum Proje Yöneticisi olarak çalışacak ekip arkadaşı aramaktadır.

 

Ana Sorumluluk Alanları:
 • Yürütülen proje dâhilinde iş yerinde eşitlikçi ve barışçıl yaşam kültürü yaratma üzerine proje aktivitelerini planlamak ve yeni proje aktivite önerileri geliştirmek,
 • Projelerin bütçe yönetimi, takibi ve planlamasını yapmak,
 • Proje faaliyetleri için işleri tanımlamak ve haftalık, aylık ve yıllık iş planlarını çıkarmak,
 • Proje ekibinin ve aktivitelerin idari ve programatik yönetim/süpervizyonunu yapmak,
 • Proje aktivitelerinin uygulanması için düzenli saha ziyaretlerinin (İstanbul-Bursa) yapılması,
 • Yürütülen faaliyetlerin verisinin düzenli ve doğru şekilde tutulmasını sağlamak ve projeler için verilere dayalı aylık, dönemlik ve final raporlarının hazırlamak ve sunmak,
 • Saha koordinatörünün yönlendirmesi ile gerçekleştirilen koordinasyon toplantıları, eğitim ve çalıştaylara katılmak ve Hayata Destek’i temsil etmek, saha koordinatörü bilgisi dâhilinde proje ile ilgili olarak, uygulamanın yapılacağı iş yerlerindeki yöneticilerle toplantılar organize etmek, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası STK'lar ve diğer paydaşlar ile görüşmek,

 

 

Beklenen Tecrübe & Kişisel Özellikler:
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
 • İlgili alanda en az 4 yıl deneyimli,
 • İnsani yardım alanında çalışmış ya da Suriye Krizi konusuna hâkim,
 • Bilhassa işyerinde olmak üzere, sosyal uyum ve iş gücü piyasası hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan,
 • Türk çalışma mevzuatı ve insan hakları konusunda bilgi sahibi,
 • Yazılı ve sözlü olarak İngilizceyi aktif kullanabilen,
 • Saha çalışması, araştırma, içerik ve araç geliştirme ve raporlama konularında deneyimli,
 • Güçlü iletişim becerisi olan ve farklı kültürlerden kişiler ile çalışabilen
 • Dernek ilkeleri ve kültürüne uyum sağlayabilen

 

 Başvuru Süreci:

Hayata Destek Derneği olarak fırsat eşitliğine inanıyor ve bu çerçevede işe alım süreçlerimizi yürütüyoruz. Tüm idari ve operasyonel süreçlerimizde çocuk güvenliği politikasını ve toplumsal cinsiyet eşitliği politikasını göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz.

Yalnızca olumlu olarak değerlendirilen adaylar ile iletişime geçilecektir.

“07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Hayata Destek Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”

 

“07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Hayata Destek Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”
Bültenimize Üye Olun

  usercrossmenu