Başlangıç Tarihi :
7 Eylül 2023
Bitiş Tarihi :
22 Eylül 2023
Bu ilanın süresi doldu.

 

İŞ İLANI

SAHA ÇALIŞANI

REF: SÇMRS2309

Hayata Destek Derneği: Afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamayı amaçlayan uluslararası bilinirliği yüksek bir insani yardım kuruluşuyuz. İnsanı yardım çalışanı ve akademisyen 5 kadının 2005’te kurduğu derneğimizde; ‘Acil Yardım ve Müdahale,’ ‘Mülteci Destek,’ ‘Çocuk Koruma,’ ve ‘Sivil Toplumda Kapasite Geliştirme’ programları dahilinde; Türkiye’de doğal ya da insan eliyle oluşmuş afetlerden etkilenen kişilerin hayatlarını iyileştirmekle ilgileniyoruz.

İhtiyaç sahiplerinin temel hak ve ihtiyaçlarına erişebilmelerini destekliyor; mevsimlik tarım alanları başta olmak üzere zorlu koşullarda yaşayan çocukların karşılaşabileceği riskleri ortadan kaldırmayı hedefliyor; afet durumlarında acil yardım operasyonları yürütüyoruz. Tüm bunların yanı sıra afetlere hazırlıklı bir sivil topluma katkı için çalışıyoruz.

Faaliyetlerimizi, İstanbul Kadıköy’deki merkez ofisimizin desteği ve koordinasyonu ile, ülkenin 12 ilinde (Adana, Adıyaman, Ankara, Batman, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Mardin, Mersin, Şanlıurfa) hizmet veren saha ofislerimiz ve mobil ekiplerimiz ile birlikte yürütüyoruz.

Bugün uluslararası fonlar ve yerel destekçilerimizin katkılarıyla yaklaşık 350 profesyonel insani yardım çalışanından oluşan ekibimizle yürüttüğümüz çalışmaları, insani yardımın küresel ilkelerine - ayrım gözetmeme, bağımsızlık, insanlık, tarafsızlık, hesapverebilirlik- uygun tasarlıyor ve hayata geçiriyoruz. Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgi için sizi www.hayatadestek.org adresimize ve sosyal medya hesaplarımıza davet ederiz.

Hayata Destek Derneği, Mersin de yaşayan ya da yaşama imkanı olan, Saha Çalışanı olarak çalışacak ekip arkadaşı aramaktadır.

Ana Sorumluluk Alanları:
 • Proje kapsamında sosyal hizmet ve vaka yönetimi faaliyetlerinde tercümanlık desteğinin verilmesi,
 • Afet çalışmalarına katılım sağlanması, afetten etkilenen topluluklarla çalışmalar gerçekleştirilmesi,
 • Resepsiyonda durulması, telefon hattı üzerinden gelen taleplerin karşılanması, gerekli yönlendirmelerin yapılması,
 • Sosyal çalışmacı ve psikolog ile birlikte vaka planlarının uygulanması ve takibi,
 • Hak sahiplerine hizmetlere erişimi için eşlik edilmesi ve gerekli durumlarda tercüme desteği verilmesi,
 • İlgili veri girişlerinin yapılması ve raporlamada sosyal çalışmacı ve psikoloğa destek olunması,
 • Sahada planlanan faaliyetlerin desteklenmesi ve saha ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi,
 • İhtiyaç halinde diğer ekiplere destek verilmesi ve proje yöneticisi tarafından verilen sorumlulukların yerine getirilmesi,
Beklenen Tecrübe & Kişisel Özellikler:
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun,
 • Mülteci ve/veya Acil Durum saha deneyimi olan,
 • İleri düzeyde Türkçe ve Arapça bilen,
 • MS Office programlarına hâkim,
 • Planlama ve iş takibi konusunda başarılı,
 • Güçlü iletişim becerisi olan ve farklı kültürlerden kişiler ile çalışabilen,
 • Dernek ilkeleri ve kurum kültürüne uyum sağlayabilecek,
 Başvuru Süreci:

Hayata Destek Derneği olarak fırsat eşitliğine inanıyor ve bu çerçevede işe alım süreçlerimizi yürütüyoruz. Tüm idari ve operasyonel süreçlerimizde çocuk güvenliği politikasını ve toplumsal cinsiyet eşitliği politikasını göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz.

İlanımıza başvuruda bulunmak isteyenler 22 Eylül  2023 tarihine kadar kariyer.hayatadestek.org adresinden başvurularını yapabilirler.

Yalnızca olumlu olarak değerlendirilen adaylar ile iletişime geçilecektir.

“07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Hayata Destek Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”
Bültenimize Üye Olun

  usercrossmenu