Başlangıç Tarihi :
22 Şubat 2023
Bitiş Tarihi :
28 Şubat 2023
Bu ilanın süresi doldu.

Richter ölçeğine göre 7,8 büyüklüğünde yıkıcı bir deprem, Türkiye'nin güneyini 6 Şubat günü erken saatlerde, merkezi Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde vurdu. Deprem, 2 milyonu Suriyeli mülteci olmak üzere yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı Adıyaman, Kilis, Osmaniye, Gaziantep, Malatya'nın yanı sıra Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana ve Hatay gibi komşu illeri de etkiledi.

Hayata Destek, acil hayatta kalma ihtiyaçlarını karşılamaya özel olarak odaklanarak, etkilenen bölgelerde hızlı değerlendirme ve acil durum müdahale operasyonuna hemen başladı. Hayata Destek, barınma, WASH, gıda güvenliği ve MHPSS sektörlerinde çok sektörlü acil durum ve erken iyileştirme müdahaleleri ile Hatay, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya gibi etkilenen illerde operasyonunu hızla genişletmeyi planlıyor.

Bu ilan kapsamında 6 ay süreyle sahadaki WASH faaliyetlerinin yürütülmesinde görev alacak Saha Çalışanı aranmaktadır.

“07.04.2016 tarih, 29677 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında, bu ilana yapacağınız başvuru ile özgeçmişiniz içerisindeki tüm kişisel bilgilerinizin Hayata Destek Derneği ile paylaşılmasını ve bu bilgilerin saklanmasını kabul etmiş bulunmaktasınız.”
Bültenimize Üye Olun

    usercrossmenu