Anasayfa
>
Desteğe Hayat

Desteğe Hayat’la geleceği birlikte değiştiriyoruz

İnsani yardım çalışanlarımız hayata destek veren, yaratan, üreten değerlerimizdir. Daha iyisi, daha güzeli, daha verimlisi için çalışanlarımızı önemsiyor, farklı düşünüyor,  Desteğe Hayat’da buluşuyoruz. Desteğe Hayat başlığı altında topladığımız İnsan ve Kültür Programımızla her çalışanımızı ihtiyaç duyduğu alanlarda destekliyor ve birlikte çalışmaktan gurur duyacağımız, mutlu ve üretken bir çalışma ortamı yaratıyoruz. 

Psikolojik İlk Yardım
İnsani yardım çalışanları çatışmalar, yoksulluk, kıtlık, hastalık ve doğal afetlerle ilgili süregelen sorunlarla mücadele eder. Bu zorlu koşullar kimi zaman doğrudan kimi zaman ise dolaylı etkileri ile insani yardım çalışanlarını etkiler. Hayata Destek olarak çalışanlarımızın ruh sağlığını önemsiyoruz. Ruh sağlığı ile ilgili ön yargıları kırabilmek için konunun açık, dürüst konuşulabilir olmasını teşvik ediyor, çalışanlarımızın profesyonel destek alabilecekleri imkanlar sunuyoruz.
Özel İzin Uygulamaları
Çalışanlarımızın iyi olma halini önemsiyor, özel hayat ve iş hayatı dengelerini kurabilmeleri için iş kanununa ek olarak kuruma özel izinlerle de destekliyoruz.
Yıllık İzin

Hayata Destek çalışmalarının proje bazlı ilerlemesi, çalıştığı faaliyet alanının özel koşulları nedeniyle çalışanlarının yıllık ücretli izin hakkını aylık olarak kullanmalarına olanak sağlar. Çalışanlarımız;

  • 1 - 4 yıl (4.yıl dahil) arası hizmet süresi olanlar için 1,16 iş günü,
  • 5 - 14 yıl (14.yıl dahil) arası hizmet süresi olanlar için 1,66 iş günü,
  • 15 yıl ve üstü hizmet süresi olanlar için 2,16 iş günü hakkını kazanır.
  • 50 ve 50 yaşından büyüklerde en kısa izin süresi 1,66 iş günüdür.
Mazeret İzni

Çalışanlarımız bir takvim yılı içinde, hafta sonu yapılması mümkün olmayan resmi kurumlarla (banka, konsolosluk, okul vb.) olan işler, eğitim (ders, sınav, tez süreci vb.), refakat etme, sağlık raporu gerektirmeyen hastalıklar, 2.derece akraba veya yakınların vefatı, taşınma ve öngörülemeyen acil durumlar sebebiyle kullanılabilecek 9 gün mazeret iznine sahiptir.

Babalık İzni

İşimizi yaparken inandığımız dayanışma ruhunu anne ve baba olurken de sürdürelim istiyoruz. Baba olan çalışma arkadaşlarımıza, İş Kanunu’nda tanımlanan 5 günlük süreye ek olarak 15 gün ekleyerek toplam 20 iş günü ücretli izin hakkı sağlıyoruz. Bu izni, talebinizle, ebeveynlerin ve bebeğin ihtiyaçları gözetilerek, çocuğunuz 1 yaşına gelinceye dek kullanabilirsiniz.

Ücretsiz İzin

Çalışanlarımız eşleri, çocukları, anne ve babalarının ağır ve uzun süreli hastalığı, eğitim, özel ve hassas durumları sebebiyle maksimum 6 aya kadar ücretsiz izin talep edebilirler.

Evlilik İzni

Hayata Destek’te çalışırken evlenen ya da partnerleri ile yaşamaya karar veren çalışanlarımıza 5 iş günü izin hakkı tanıyoruz.

Birinci Derece Akraba Vefatı İzni

Çalışanlarımız anneleri, babaları, eşleri, partnerleri ya da eş ya da partnerinin anneleri, babaları, çocukları, kardeşleri veya çalışanımızın sorumluluğunda olan aile üyelerinin vefatı durumunda 5 iş günü izin kullanabilir.

Bültenimize Üye Olun
heartstarusercrossmenuchevron-down